کد خبر: 983607 A

مقامات هندی از آمدگی دهلی نو و پکن برای برگزاری هشتمین دور گفت‌و‌گوها در دو سطح نظامی و دیپلماتیک طی هفته آینده خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، مقامات هندی اعلام کردند که دهلی نو و پکن در آستانه برگزاری هشتمین دور مذاکرات در دو سطح نظامی و دیپلماتیک خلال هفته آینده هستند اما به نظر می‌رسد شتابی برای رسیدن به توافق در زمینه اختلافات مرزی خود ندارند.

این مذاکرات مرتبط با حل اختلافات در منطقه مرزی لاداخ و کاهش تنش در این منطقه خواهد بود، این در حالی است که ارتش‌های دو کشور در حال آماده سازی برای استقرار نیروهای خود در فصل زمستان در هزار و ۵۹۷ کیلومتری مرز مشترک هستند.

به گفته مقامات هندی، عدم شتاب در راه‌حل‌ها به مفهوم بستن کانال‌های گفت‌وگو نیست. بلکه پکن و دهلی‌نو برای گشودن کانال‌های دیپلماتیک و نظامی تلاش می‌کنند، گرچه دو طرف هنوز بر سر پیشنهاد خروج نیروهای دو کشور از منطقه تشدید مرز به توافق نرسیده‌اند تا بتوانند برای توافق نهایی آماده شوند.

«وو چییان»، سخنگوی وزارت دفاع چین  سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که هفتمین دور مذاکرات کشور وی و هند با توافق در مورد لزوم دستیابی به یک تصمیم قابل‌قبول متقابل در مورد خروج نیروها از منطقه مرزی پر تنش در لاداخ در سریع‌ترین زمان ممکن منجر به پیشرفت شده است.

وی گفت: «دو طرف به طور صریح، جامع و سازنده در مورد مسئله عقب‌نشینی نیروها در امتداد خط کنترل فعلی در بخش غربی مرز چین و هند تبادل نظر و اعتراف کردند که دور فعلی مذاکرات مثبت و سازنده بوده و به درک بهتر مواضع یکدیگر کمک کرده است.» 

 

چین مذاکرات هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر