کد خبر: 983222 A

جان بولتون:

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با انتقاد از کارنامه کاری رئیس‌جمهوری این کشور طی چهار سال گذشته، گفت که سیاست‌های وی در قبال ایران کارآمد نبوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ا‌ن‌پی‌آر، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با انتقاد از کارنامه کاری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور طی چهار سال گذشته، گفت که سیاست‌های وی در قبال ایران کارآمد نبوده است.

بولتون از رویکرد ترامپ مبنی بر خروج از توافق‌نامه هسته‌ای با ایران و همچنین پیمان کنترل تسلیحاتی با روسیه که مربوط به دوره جنگ سرد بود، انتقاد کرد.

وی با تاکید بر این‌که آمریکا اکنون نسبت به زمان روی کار آمدن ترامپ امن‌تر نیست، گفت: «در ابعاد استراتژیک، دو تهدید اصلی پیش روی آمریکا قرار دارد: چین و روسیه. این دو کشور به واسطه توانایی در حوزه هسته‌ای و سایر مسائل، تهدید محسوب می‌شوند ولی ما در قبال هیچ‌کدام از آنها راهبرد مشخصی نداریم».

بولتون ادامه داد: «در دولت ترامپ استراتژی مشخصی وجود ندارد به طوری که در تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود، در عمل از الگویی پیروی نمی‌شود تا ما را در یک دوره زمانی پایدار به سمت موقعیتی قدرتمندتر در سطح بین‌المللی سوق دهد».

 

جان بولتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر