کد خبر: 982957 A

مقام‌های ایالتی در آمریکا از شرکت بی‌سابقه شهروندان این کشور در رای‌گیری پیش از موعد در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خبر داده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، مقام‌های ایالتی در آمریکا از شرکت بی‌سابقه شهروندان این کشور در رای‌گیری پیش از موعد در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خبر داده‌اند.

تا روز جمعه بیش از ۲۲ میلیون آمریکایی رای خود را حضوری یا از طریق پست به صندوق‌های انتخاباتی انداخته‌اند.

در انتخابات سال ۲۰۱۶ در زمانی مشابه تنها شش میلیون نفر رای داده بودند.

متخصصان می‌گویند افزایش مشارکت در رای‌گیری پیش از موعد با همه‌گیری کرونای ۲۰۱۹ و تلاش شهروندان آمریکا برای پیدا کردن جایگزینی برای رای‌دهی در روز انتخابات ارتباط مستقیم دارد.

روز سه‌شنبه شهروندان آمریکایی در تگزاس، ایالتی که محدودیت‌های سختگیرانه‌ای برای شرکت در رای‌گیری پیش از موعد دارد رکورد مشارکت در اولین روز انتخابات زودهنگام را شکستند.

در اوهایو، یکی از ایالت‌های حساس و تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری نیز بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تا کنون رای داده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تا کنون آراء دموکرات‌ها در این دوره بیش از جمهوری‌خواهان بوده است. در میان این گروه از دموکرات‌ها که تا کنون رای داده‌اند تعداد زنان و آفریقایی‌تبارها بیشتر است. عده‌ای از آنها از روی بی‌رغبتی نسبت به «دونالد ترامپ» کاندیدای جمهوری‌خواهان و برخی دیگر با انرژی آزاد شده از اعتراضات ضد بی‌عدالتی نژادی رای داده‌اند.

 

انتخابات پیش از موعد آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر