کد خبر: 977874 A

بشار اسد:

رئیس‌جمهوری سوریه با بیان این‌که جهان امروز با قانون جنگل اداره می‌شود، گفت که نقش روسیه بازسازی موازنه برهم خورده در امور مناسبات بین‌المللی است.

به گزارش ایلنا، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسی «زویوزدا» به مناسبت پنجمین سالگرد آغاز عملیات نظامی نیروهای روسیه در سوریه گفت که امروز در چارچوب توافقنامه‌های روسیه و سوریه دو پایگاه نظامی حمیمم و طرطوس تاسیس شده است.

اسد با بیان این‌که برای درک نقش روسیه در سوریه و اهمیت این پایگاه‌های نظامی باید به دو نکته توجه داشت، تصریح کرد: در وهله اول در سوریه با تروریسم بین‌المللی رو‌به‌رو هستیم. روزی فرا خواهد آمد که آخرین کانون تروریسم در خاک سوریه نابود خواهد شد و تروریست‌ها مغلوب عملیات نظامیان ما می‌شوند.

وی ادامه داد، اما این‌که پس از مغلوب شدن تروریست‌ها چه اتفاقی رخ می‌دهد، مشروط به نکته بعدی است که به نقش روسیه در امور جهانی مربوط می‌شود.

اسد با بیان اینکه امروز دنیا با قانون جنگل اداره می‌شود، گفت که قوانین بین‌المللی به فراموشی سپرده می‌شود و علت آن عدم موازنه‌ای است که بیش از ۲۵ سال در عرصه بین‌المللی مشاهده می شود.

وی گفت که نقش روسیه بازسازی موازنه برهم خورده در امور مناسبات بین‌المللی است.  

 

بشار اسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر