کد خبر: 976905 A

شورای امنیت ملی آمریکا کارکنان خود را به استفاده از ماسک در مناطق مشترک با کاخ سفید و پرهیز از دیدارهای غیر‌ضروری با ضلع غربی ملزم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، شورای امنیت ملی آمریکا کارکنان خود را موظف به استفاده از ماسک در مناطق مشترک با کاخ سفید و پرهیز از دیدارهای غیر ضروری با ضلع غربی کرد.

این دستور پس از مثبت شدن ابتلای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا به ویروس کرونا صادر شده است که تیم پزشکی وی دستور انتقال او را به بیمارستان دادند.

یک مقام بلند‌پایه آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که شورای امنیت این دستور را در قالب نامه‌ای الکترونیک صادر کرده است.

این نامه همه کارکنان شورای امنیت ملی را به استفاده از ماسک در همه اماکن مشترک از جمله تاسیسات بازرسی امنیتی، آسانسور، راهروها و سرویس های بهداشتی ملزم کرده است.

کارمندان کاخ سفید پیش از این موظف به استفاده دایمی از ماسک نبودند، زیرا ترامپ بارها در اثربخشی ماسک ابراز تردید کرد و گاهی فایده استفاده از آن را مورد تمسخر قرار داد. این در حالی است که کارشناسان تاکید کرده‌اند استفاده از ماسک به نجات جان کردم کمک کرده است.

شورای امنیت ملی که مسئول هماهنگی سیاست خارجی بین سازمان‌های دولتی است، یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های پرسنلی کاخ سفید است.

ماسک آمریکا شورای امنیت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر