کد خبر: 975928 A

مصطفی الکاظمی:

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که عاملان حمله به نهادهای دیپلماتیک انگیزه‌های فرا‌ملی دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «مصفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق امروز -چهارشنبه- در دیدار با سفرای ۲۵ کشور به درخواست آن‌ها برای بررسی تحولات اخیر در ارتباط با امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک در عراق دیدار کرد.

الکاظمی در این دیدار گفت: «عوامل حمله به منطقه سبز بغداد انگیزه‌‌های فراملی دارند.»

وی تاکید کرد که کشورش برای اعمال حاکمیت قانون و انحصار سلاح به دست دولت و حفاظت از نمایندگی‌ها و مقرهای دیپلماتیک در عراق اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

وی در ادامه افزود: «عواملی که مرتکب چنین حملاتی می‌شوند، به دنبال بی‌ثبات کردن عراق و تخریب روابط منطقه‌ای و بین‌المللی بغداد هستند و این حملات نه تنها نهادهای دیپلماتیک بلکه شهروندان بی‌گناه از جمله کودکان را هدف قرار می‌دهد.»

الکاظمی خاطرنشان کرد که نهادهای امنیتی دولت مصمم هستند به این حملات پایان دهند و اقدامات لازم را نیز در این راستا اتخاذ کرده‌اند.

وی افزود: «افراد خارج از قانون سعی در تخریب شهرت عراق و تعهدات بین‌المللی آن دارند و انگیزه‌هایشان فرا ملی است. آن‌ها اراده ملت عراق و مراجع دینی و سیاسی و فرهنگی را که درباره خطر این حملات اتفاق نظر دارند، تحقیر می‌کنند.»

نخست‌وزیر عراق در پایان گفت: «دولت و ملت عراق در برابر این حملات ایستادگی خواهند کرد و برای محافظت از میهمانان خود مطابق با هنجارهای دیپلماتیک تلاش خواهند کرد تا طومار جنگ و تروریسم را در هم پیچند و به چالش‌های اقتصادی و اجتماعی و الزامات توسعه بپردازند.»

عراق حملات مصطفی الکاظمی نهادهای دیپلماتیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر