کد خبر: 975610 A

با افزایش تنش های سیاسی و آشفتگی، سرویس‌های امنیتی آمریکا نسبت به خطر افراط‌گرایان محلی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هشدار دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، دفتر تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و وزارت امنیت داخلی آمریکا با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر پیش‌بینی کردند که  خطرهای فزاینده افراط‌گرایی داخلی افزایش ممکن است یابد.

بر اساس یادداشت اخیر اف‌بی‌آی، افراط‌گرایان محلی دارای ایدئولوژی‌های مختلف احتمالا تهدیدی فزاینده برای دولت و نهادهای انتخاباتی در مدت باقی‌مانده تا زمان انتخابات هستند.

از سوی دیگر به گفته منابع آگاه، وزارت امنیت داخلی نیز طی یادداشتی در مورخ ۱۷ آگوست تاکید کرده است که طرفداران ایدئولوژی‌های افراطی می‌توانند به سرعت توان و قدرت خود را برای ارتکاب خشونت در بازه زمانی انتخابات جمع کنند. 

در این یادداشت تاکید شده است که بیشترین تهدید از سوی طرفداران برتری نژاد سفید و افراط‌گرایان فردی با ایدئولوژی‌های خاص وجود دارد.

داده‌های سازمان‌های غیردولتی حاکی از آن است که افراط‌گرایان حامی نژاد سفید‌، یهودستیز و مخالفان دولت، عامل ۷۷ درصد از جنایت‌های قتل (‌۴۵۴ مورد) با انگیزه‌های افراط‌گرایانه در آمریکا طی در دهه گذشته بوده‌اند.

«جارد مپلز» ، مدیر دفتر امنیت داخلی در ایالت نیوجرسی ‌گفت که چنین وضعیتی در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است.

انتخابات آمریکا افراط گرایان سرویس های امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر