کد خبر: 973669 A

به دنبال استعفای نخست‌وزیر مکلف لبنان، رؤسای جمهور و پارلمان ین کشور بر پایندی خود به طرح ابتکاری سیاسی فرانسه تاکید کردند.

به گزارش ایلنا به نل از روسیاالیوم، به دنبال استعفای «مصطفی ادیب»، نخست‌وزیر مکلف لبنان از ادامه تشکیل دولت، «میشل عون»، رئیس‌جمهوری و «نبیه بری»، رئیس پارلمان این کشور بر پایبندی خود به طرح ابتکاری سیاسی فرانسه تاکید کردند. 

ریاست‌جمهوری لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عون استعفای ادیب را پذیرفته و از تلاش های وی در مسیر تشیکیل دولت تقدیر کرد. 

در ادامه این بیانیه آمده است که عون طرح ابتکاری ارائه شده از سوی «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه در اثنای سفر به لبنان در اوایل ماه جاری را همچنان پا‌برجا می‌داند و بر اساس اصول ارائه شده توسط ماکرون از این طرح حمایت به طور همه‌‌جانبه حمایت می‌کند. 

بری نیز با انتشار بیانیه‌ای از پایبندی پارلمان لبنان به طرح ابتکاری ماکرون خبر داد و گفت: «هیچ کس به اندازه ما به ابتکار فرانسه پایبند نیست‌، اما کسانی هستند که آن را در جهت مغایرت با تمام اصول ثابت شده سوق داده‌اند.»

وی در ادامه افزود: «روح و جوهر طرح فرانسه اصلاحات است و دولت ابزاری برای اجرای این اصلاحات است. به اعتقاد من همه تشکل‌ها با این اصلاحات موافق هستند و پارلمان بیشترین انگیزه را برای تصویب قوانین لازم دارد و ما باید به طرح ابتکاری فرانسه بر اساس مضمون آن پایبند باشیم.»

نبیه بری میشل عون ابتکار فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر