کد خبر: 973379 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی کرد که آمریکایی‌ها چند ماه زودتر برنده انتخابات ریاست جمهوری نوامبر را به دلیل اختلافات درباره رای‌گیری از طریق پست ندانند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته -جمعه- گفت که ترجیح می‌دهد که سریع بداند پیروز می‌شود یا می‌بازد، نه اینکه منتظر کارت‌های رای‌گیری پستی باشد.

ترامپ گفت: «من دوست دارم تلویزیون را نگاه کنم و بدانم چه کسی برنده شده است... شما ممکن است تا چند ماه این خبر را نشنوید، زیرا آشفتگی و هرج و مرج وجود دارد.» 

وی در ادامه افزود: «بعید است که شما در آن شب نام برنده‌ای را بشنوید، ممکن است من در صدر باشم و سپس‌ آن‌ها به گرفتن برگه‌های رای ادامه دهند. آن‌ها در حال حاضر می‌گویند که برگه‌های رای‌گیری ممکن است دیر بیایند.» 

احکام دادگاه در این ماه به مقامات در ایالت‌های آشوب زده میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین و کارولینای شمالی اجازه داده است کارت‌های رای‌گیری را که پس از سوم نوامبر دریافت می‌شوند به شرط ارسال در همان روز انتخابات شمارش کنند.

کارشناسان انتخابات گفتند ممکن است مشخص شدن برنده به چندین روز پس از رای‌گیری زمان نیاز داشته باشد زیرا مسئولان مربوطه برای شمارش آرای دریافتی پس از روز انتخابات به زمان نیاز دارند.

نظر‌سنجی‌ها نشان می دهد که تعداد دموکرات‌های مایل به رای‌گیری از طریق پست جهت عدم ابتلا به ویروس کرونا بیشتر از جمهوری‌خواهان است حال آنکه ترامپ با رای‌گیری پستی مخالفت کرده است. 

 

 

 

انتخابات دونالد ترامپ رای گیری پستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر