کد خبر: 973320 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

سقوط یک فروند هواپیمای نظامی اوکراین در منطقه خارکوف، اعلام آمادگی نخست‌وزیر جدید ژاپن برای دیدار بدون پیش‌شرط با رهبر کره‌شمالی و احتمال قرار گرفتن انصارالله یمن در فهرست «گروه‌های تروریستی» آمریکا مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، رئیس شورای اروپایی در سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به رغم مواضع غیرقانونی آمریکا درباره فعال شدن مکانیسم ماشه، گفت که بی‌تردید لغو تحریم‌ها در چارچوب برجام، همچنان به قوت خود باقی است.

- یک فروند هواپیمای نظامی اوکراین در منطقه خارکوف این کشور سقوط کرد.

- به‌رغم تاکید مکرر تهران مبنی بر عدم تمایل برای مذاکره با واشنگتن، رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که تصمیم دارد در صورت پیروزی در انتخابات، شرایط توافق با ایران و ونزوئلا را سخت‌تر کند.

- خبرگزاری رویترز با استناد به داده‌های دریافتی از سامانه «تنکر ترکرز» گزارش داد که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر با افزایش چشمگیری رو‌به‌رو بوده است.

- نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به شکست سنگین این کشور در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت، گفت که این شورا در عمل به وظایف خود ناموفق بوده است.

- گزارش‌ها حاکی از آن است که رئیس‌جمهوری آمریکا یک قاضی زن با گرایش محافظه‌کار را برای کرسی خالی دیوان عالی این کشور تعیین کرده است.

- وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفت که این کشور برای مقابله با ایران نیازی به صلح با اسرائیل نداشت.

- نخست‌وزیر جدید ژاپن برای دیدار بدون پیش‌شرط با رهبر کره‌شمالی اعلام آمادگی کرد.

- رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که تنها در صورت بروز تقلب، پیروز انتخابات پیش رو در این کشور نخواهد بود.

- نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی این کشور را تهدیدی برای زمین دانست.

- یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که دولت این کشور در راستای تشدید فشارها بر انصارالله یمن، برخی راهکارهای جدید از جمله قرار دادن این گروه در فهرست سازمان‌های «تروریستی» را بررسی می‌کند.

- رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت که این کشور هم‌زمان با تلاش‌ها برای پیشبرد سیستم تسلیحاتی خود، به همکاری نظامی با ایران، روسیه و چین ادامه می‌دهد.

 

 

 

کره شمالی انصارالله یمن جو بایدن دونالد ترامپ یوشیهیده سوگا انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر