کد خبر: 971830 A

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که این کشور تصمیم به انصراف از ریاست دور کنونی شورای اتحادیه عرب گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که این کشور تصمیم به انصراف از ریاست دور کنونی شورای اتحادیه عرب گرفته است.

«ریاض المالکی»،‌ وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد که فلسطین عضو اتحادیه عرب است و برای تقویت نقش و جایگاه آن تلاش کرده است و کرسی خود در این اتحادیه را از دست نخواهد داد، زیرا چنین اقدامی خلائی را ایجاد خواهد کرد که می‌تواند سناریوهای مختلفی را در این شرایط حساس ایجاد کند.

مالکی گفت: «برخی کشورهای صاحب نفوذ عرب خروج از ابتکار صلح عربی را محکوم نکردند و به تبع،‌ اتحادیه تصمیمی را در راستای محکومیت خروج از قطعنامه‌های خود اتخاذ نخواهد کرد.»

وی در ادامه افزود: «نشست اخیر در واقع تلاشی برای تسهیل عادی‌سازی روابط بین امارات و اسرائیل و ایجاد فضایی متمایز بین ثبات در حمایت از فلسطین و پایبندی به حقوق مردم این کشور بوده است حال آنکه این دو موضوع هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و چنین روشی مطرود است.»

وی افزود: «تبلیغ رایگان برای ‌دونالد ترامپ‌،‌رئیس‌جمهوری آمریکا در برنامه ما نیست.»

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «ما به مصاحبه و اظهارات سرگئی لاوروف‌، وزیر خارجه روسیه گوش دادیم و این موضعی درست است که مسئله، توقف طرح الحاق اراضی فلسطین و تعویق آن نیست.»

وی تاکید کرد که فلسطین به موضع روسیه استناد می کند و هر راهکاری برای مسئله فلسطین باید بر اساس قوانین بین‌المللی باشد.

 

 

 

 

 

 

اتحادیه عرب فلسطین ریاست دوره ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر