سرخط خبرها:
کد خبر: 971497 A

رئیس‌جمهوری آمریکا بیانیه‌ای در خصوص تحریم‌های جدید اعمال شده علیه ایران صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا بیانیه‌ای در خصوص تحریم‌های جدید اعمال شده علیه ایران صادر کرد.

ترامپ در این بیانیه تاکید کرد که دولت او تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران وضع کرده‌ است.

ترامپ در این بیانیه مدعی شد: «امروز من اقدامات جدیدی را به منظور محدود کردن اهداف هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و تسلیحات متعارف ایران اتخاذ کرده‌ام. دولت من هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای یا به خطر انداختن دنیا با ذخایر جدید موشک‌های بالستیک و تسلیحات متعارف را نخواهد داد.»

وی افزود: «امروز تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با شبکه تسلیحاتی ایران وضع کرده‌ام. این اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران، گروه صنعتی شهید همت و دو موسسه به دلیل نقش‌شان در انتقال و اکتساب سلاح‌های متعارف را شامل می‌شود.»

ترامپ گفت: «مطابق با این دستور اجرایی که امروز اعمال می‌شود اموال آمریکایی کسانی که به جابه‌جایی، ذخیره‌سازی و فروش تسلیحات متعارف از و به ایران کمک می‌کنند بلوکه می‌شود. این امر همچنین شامل کسانی که در آموزش‌های فنی، خدمات و حمایت‌های مالی و دیگر کمک‌رسانی تسلیحاتی مرتبط مشغول هستند نیز می‌شود.»

در این بیانیه که در پایگاه اینترنتی کاخ سفید منتشر شده آمده است: «تحریم‌های جدید شامل سازمان انرژی اتمی، گروه صنعتی شهید همت و دو شرکت در زمینه نقش داشتن‌شان در انتقال و تولید تسلیحات نظامی می‌شود. آمریکا تلاش کرده تحریم‌های سازمان ملل را علیه ایران اعمال کند.»

وی مدعی شد: «تحریم‌های جدید با هدف عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای اعمال می‌شود.»

ایران دونالد ترامپ برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر