کد خبر: 968935 A

دو تن از نمایندگان فهرست عربی در کنست اسرائیل تاکید کردند دو قانون‌گذار عرب در کنست اسرائیل گفتند که توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل در راستای منافع آمریکا و اسرائیل و نوعی جشنواره انتخاباتی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «جمال زحالقه»، رئیس حزب «تجمع ملی دموکرات» در فهرست عربی کنست در تظاهرات زنجیره انسانی در منطقه «وادی عاره» تاکید کرد که امضای توافقنامه چهار‌جانبه در واشنگتن هدیه خطرناکی است که امارات و بحرین به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل داده‌­اند.

وی افزود: «امروز‌، امارات و بحرین اعلام کردند که با رژیم اشغالگر اسرائیل علیه مردم فلسطین همراه هستند و رابطه‌ای که درباره آن صحبت می­‌شود نه تنها‌ عادی‌سازی بلکه یک ائتلاف استراتژیک است و هر کسی که با اسرائیل متحد باشد نمی‌تواند در کنار مردم فلسطین و حقوق عادلانه آن‌ها باشد.»

زحالقه ابراز اطمینان کرد که مردم بحرین و امارات با حمایت از اسرائیل علیه فلسطین مخالف بوده و نمی‌پذیرند که اسرائیل از سرزمین‌هایشان برای جاسوسی و خرابکاری علیه ایران استفاده کند‌، زیرا این امر منجر به وخامت جدی در امنیت و ثبات خلیج ‌فارس‌ خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه آنچه به عنوان «معامله ننگین چهارگانه» توصیف کرده بخش جدایی‌ناپذیر از طرح «معامله قرن» آمریکا است، از رهبران فلسطین خواست تا برای مقابله با توطئه‌ها علیه جنبش ملی متحد شوند.

«منصور عباس»، نماینده مجلس گفت که صلح یک شرط والای انسانی است که در واشنگتن تغییر شکل می‌یابد تا چتری برای معاملات تسلیحاتی و دستگاه‌های جاسوسی پیشرفته برای محافظت از سیستم‌ها و جشنواره‌ه­ای انتخاباتی برای ترامپ و نتانیاهو باشد.

ملت فلسطین عادی سازی فهرست عربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر