کد خبر: 968246 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در کالیفرنیا با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در غرب این کشور، بار دیگر گفت که به اعتقاد وی، این آتش‌سوزی‌ها بیش از آن‌که به گرمایش زمین مرتبط باشد به سوء مدیریت مربوط است.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در کالیفرنیا با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در غرب این کشور، بار دیگر گفت که به اعتقاد وی، این آتش‌سوزی‌ها بیش از آن‌که به گرمایش زمین مرتبط باشد به سوء مدیریت مربوط است.

وی افزود که طی روزهای آینده موج گرما در این منطقه فروکش کرده و هوا خنک‌تر خواهد شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، ترامپ در جمع مقام‌های درگیر با این بحران که در ساکرامنتو، مرکز ایالت کالیفرنیا، گرد هم آمده بودند، گفت که «مدیریت ضعیف منابع جنگلی» علت وقوع این آتش‌سوزی‌هاست. ترامپ حتی در پاسخ به تقاضای یکی از مقام‌های محلی که خواهش کرد «حقایق علمی» از نظر دور نماند، گفت: «هوا به زودی رو به خنکی خواهد گذاشت. خواهید دید... من فکر نمی‌کنم علم به درستی قضیه را درک کرده باشد».

رئیس‌جمهوری آمریکا در تایید مواضع خود گفت که اگر گرمایش زمین علت چنین آتش‌سوزی‌هایی باشد چرا اوضاع در دیگر نقاط جهان چنین نیست.

ترامپ بدون اشاره به آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه اخیر در استرالیا و جنگل‌های آمازون گفت: «بقیه جاها مشکلی مثل این ندارند... آنها هم درختان بسیار مستعدی برای اشتعال دارند اما مشکلاتی مثل ما ندارند».

وی در ادامه افزود: «وقتی درباره گرمایش زمین حرف می‌زنیم، آیا (مثلا) قرار است هند سیاست‌هایش را عوض کند؟ یا چین قرار است تغییر رویه دهد؟ یا روسیه؟ آیا روسیه قرار است تغییر مسیر دهد؟»

تاکنون ۳۵ نفر در جریان صدها آتش‌سوزی که در این مناطق روی داده کشته شده‌اند و بیش از دو میلیون هکتار (۲۰ هزار کیلومتر مربع) از جنگل‌ها و مراتع و برخی مناطق مسکونی و شهری کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن هم طعمه آتش شده‌اند.

 

آتش‌سوزی‌های آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر