کد خبر: 968082 A

ابوالغیط:

دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد که تحولات اخیر منطقه در ارتباط با مسئله فلسطین و اسرائیل بر اجماع نظر اعراب درباره لزوم پایان دادن به اشغال اسرائیل تاثیر نخواهد گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «احمد ابوالغیط»، دبیر کل اتحادیه عرب امروز -‌دوشنبه- تاکید کرد که تحولات اخیر منطقه در ارتباط با مسئله فلسطین و جنگ عربی-اسرائیلی بر اتفاق نظر عربی درباره لزوم پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین به عنوان شرط اصلی تحقق صلح عادلانه و فراگیر در خاور میانه تاثیر‌گذار نخواهد بود.

ابوالغیط گفت: «نشست­‌های اخیر اتحادیه عرب در سطح وزرا درباره مسئله فلسطین صرف نظر از  اختلاف دیدگاه‌­ها درباره سرنوشت پیش‌نویس قطعنامه، مجددا بر وجود عاملی مشترک که همه کشورهای عربی را متحد می‌کند، تاکید کرد.»

وی افزود: «این عامل، لزوم پایان دادن به اشغال اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف برای تحقق صلح است.»

دبیر کل اتحادیه عرب گفت: «من با کسانی که معتقد هستند بحران‌­هایی در منطقه وجود دارد که بر مسئله فلسطین مقدم هستند، مخالفم. این بحران‌ها محصول یک دهه سختی است که منطقه را تکه پاره کرده و متاسفانه رنج بزرگی همچنان در چندین کشور وجود دارد، اما مسئله فلسطین همچنان ریشه در تمام دردهای منطقه دارد و متأسفانه تاکنون هنوز حل نشده است.»

ابوالغیط تاکید کرد که بدون دست‌یابی به راهکار مبتنی بر دو کشور ثبات و امنیت حقیقی در منطقه وجود نخواهد داشت.

فلسطین احمد ابوالغیط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر