کد خبر: 966618 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و بحرین، دستگیری جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ونزوئلا و استعفای یک مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، چین اعلام کرد که محدودیت‌هایی را برای کارکنان سفارت آمریکا در این کشور و هنگ کنگ در واکنش به اقدامی مشابه از سوی واشنگتن اعمال می‌کند.

- انتظار می‌رود رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کند که بعد از امارات، بحرین روابط خود با رژیم‌صهیونیستی را عادی‌سازی خواهد کرد.

- شورای امنیت ملی آمریکا طی ادعاهایی مضحک، اعلام کرد که ایران با انتشار اطلاعاتی نادرست در اینترنت، به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات آمریکا است.

- رئیس‌جمهوری آمریکا رسما عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و بحرین را اعلام کرد.

- نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از توافق این رژیم و بحرین برای عادی‌سازی روابط استقبال کرده و آن را فصل جدیدی از هم‌زیستی مسالمت‌آمیز دانست.

- سفیر ایران در فدراسیون روسیه با معاون وزیر دفاع این کشور دیدار و پیرامون مسائل دفاعی و نظامی به گفت‌وگو پرداختند.

- وزیر خارجه بریتانیا از توافق بحرین و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط استقبال کرد.

- داماد و مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا از توافق بحرین و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط استقبال کرده و گفت که این توافق بسیار سریع حاصل شد.

- عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی در واکنش به توافق اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط گفت که این اقدام ضربه خائنانه دیگری به مسئله فلسطین و آرمان‌های آن است.

- نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد از توافق بحرین و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط استقبال کرد.

- در پی اعلام عادی‌سازی روابط میان بحرین و اسرائیل، فلسطین سفیر خود در منامه را فراخواند.

- یک مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا در پرونده ارزیابی منشاء تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، از سمت خود استعفا داد.

- رئیس‌جمهوری ونزوئلا از دستگیری یک جاسوس آمریکایی در نزدیکی پالایشگاهی در ایالت «فالکون» خبر داد.

- معاون مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه از آماده‌سازی تحرکاتی توسط تروریست‌ها با استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه خبر داد.

- رئیس مرکز مبارزه با آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، تصریح کرد که وضعیت این کشور تا پیش از سال ۲۰۲۱ میلادی عادی نخواهد شد.

- وزارت خارجه ترکیه با انتقاد از تصمیم بحرین برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، آن را ضربه‌ای تازه به تلاش‌ها برای دفاع از مسأله فلسطین خواند.

- رئیس‌جمهوری مصر از تصمیم بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

 

 

 

بحرین ترکیه سوریه محمود عباس امارات دونالد ترامپ چین و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر