کد خبر: 966265 A

وزیر خارجه انگلیس:

وزیر خارجه انگلیس در پی توافق تروئیکای اروپایی برای مقابله با فعال‌سازی مکانسیم ماشه در پیامی توییتری نوشت که ایران هرگز نباید سلاح هسته‌ای بسازد. ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد و برجام را حفظ کند.

به گزارش ایلنا، وزیر خارجه انگلیس در پی توافق تروئیکای اروپایی برای مقابله با فعال‌سازی مکانسیم ماشه در پیامی توییتری نوشت که ایران هرگز نباید سلاح هسته‌ای بسازد. ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد و برجام را حفظ کند

وزرای خارجه تروئیکای اروپا بر سر حفظ برجام و مقابله با تلاش‌های آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران توافق کردند.

«هایکو ماس»، «دومینیک راب» و «ژان ایو لودریان» وزرای خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه روز پنجشنبه در نشستی در لندن بر سر لزوم حفظ برجام و مقابله با تلاش‌های واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران توافق کردند.

«جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به صورت ویدئوکنفرانس در این نشست حاضر شد.

وزارت خارجه آلمان در حساب رسمی توییتر خود در این‌باره نوشت که سه کشور اروپایی توافق کردند که تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها را رد کرده و به حفظ توافق هسته‌ای متعهد بمانند، اما ایران باید فورا به پایبندی کامل به تعهدات برجامی خود بازگردد.

 

تروئیکای اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر