کد خبر: 964428 A

شماری از نمایندگان عراقی:

شماری از نمایندگان بلوک‌های سیاسی پارلمان عراق تایید کردند که تصمیم این نهاد برای خروج نیروهای آمریکایی از کشور غیرقابل‌بازگشت است و دولت باید به آن جامه عمل بپوشاند.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، شماری از نمایندگان بلوک‌های سیاسی پارلمان عراق تایید کردند که تصمیم این نهاد برای خروج نیروهای آمریکایی از کشور غیرقابل‌بازگشت است و دولت باید به آن جامه عمل بپوشاند. 

«ریاض المسعودی»، نماینده ائتلاف سائرون، در این رابطه گفت: «نظر دولت به ماندن نیروهای آمریکایی در کشور است. برخی از فراکسیون‌ها نیز بقای آمریکایی‌ها در عراق را ضروری می‌بینند.»

از سوی دیگر،‌ «محمد البلداوی» نماینده فراکسیون الصادقون، گفت: «تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکایی برای دولت الزام‌آور است، به‌ویژه آن‌که آمریکا در داخل عراق دست به جنایت زده. خروج آمریکایی‌ها از کشور اجتناب‌ناپذیر است.»

«محمد تقی آمرلی» نماینده ائتلاف الفتح نیز، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر را مسئول اظهارات مشاورش درباره حضور نیروهای آمریکایی در عراق دانست و گفت که اظهارات «هاشم داوود» اهانت به مصوبه پارلمان است که بر ضرورت اخراج نیروهای آمریکایی تاکید دارد.

 

عراق مصطفی الکاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر