کد خبر: 963076 A

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین خواستار اتخاذ اقدامات بازدارنده علیه هر کشوری شد که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناسد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «صائب عریقات»، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) روز گذشته -جمعه- در واکنش به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس و عادی‌سازی روابط بین کوزوو با اسرائیل خواستار اتخاذ اقدامات بازدارنده علیه هر کشور شد که قدس را به پایتختی اسرائیل به رسمیت شناسد.

عریقات در پیامی توئیتری نوشت: «کشورهای عربی و اسلامی و دیگر کشورهای جهان که به منشور سازمان ملل و قطعنامه‌­های آن پایبند هستند، باید اقدامات بازدارنده علیه هر کشوری که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناسد، اتخاذ کنند.»

وی همچنین خواست اقداماتی علیه کشورهایی اتخاذ شود که به ارتکاب جنایت علیه مردم فلسطین از جمله الحاق اراضی فلسطین به سرزمین­‌های اشغالی تحریک می‌‌کنند.  

عریقات گفت: «دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر پایبندی کامل خود را به مخالفت با قوانین بین‌المللی و قطعنامه­‌های سازمان ملل و انکار حقوق مردم فلسطین از طریق اعمال فشار بر کشورها و تحریک آن‌ها برای به رسمیت شناختن طرح غیر‌قانونی الحاق و نیز پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی نشان داد.

وی افزود: «فلسطین قربانی طمع انتخاباتی ترامپ شده و به نظر می‌­رسد که عده‌­ای آماده انجام هر کاری با هر میزان آثار مخرب علیه عملیات صلح و قانون بین‌المللی برای پیروزی در انتخابات هستند.»

 

 

اسرائیل قدس صائب عریقات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر