کد خبر: 963059 A

جنگنده‌های روسیه، بمب‌افکن‌های هسته‌ای آمریکا را در نزدیکی مرزهای روسیه رهگیری کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرد، هشت جنگنده سوخو-۲۷ و سوخو-۳۰  بمب‌افکن های بوئینگ بی- ۵۲ اچ آمریکا را بر فراز دریای سیاه رهگیری کردند.

گزارش شده است که هواپیماهای نظامی آمریکایی به مرز روسیه نزدیک شده‌اند. هواپیمای بی- ۵۲ اچ یک بمب‌افکن است که توانایی حمل سلاح هسته‌ای را دارد.

پیش از این پورتال نظارتی «پین رادار» گزارش داده بود که هواپیماهای نیروی هوایی ایالات متحده پایگاه فیرفورد را ترک کرده و از هلند، آلمان و لهستان عبور کردند و سپس از طرف اوکراین به کریمه نزدیک شدند. فاصله تا مرز های روسیه ۲۵ کیلومتر بوده است.

اخیراً فعالیت هواپیماهای شناسایی خارجی در نزدیکی روسیه به شدت افزایش یافته است و مسکو همواره جنگنده‌های خود را برای رهگیری آنها به پرواز در می‌آورد.

«ولادیمیر ژاباروف» سناتور روس اعلام کرد که خدمه داخلی آماده هستند تا در صورت نیاز، اقدام‌های هواپیماهای خارجی را سرکوب کنند. مسکو بارها تأکید کرده که چنین رفتاری تنش بیشتری در روابط دو کشور ایجاد می کند و واشنگتن را به دست کشیدن از این پروازها فراخوانده است. مقام‌های آمریکایی این درخواست را رد کردند.

 

جنگنده‌های روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر