کد خبر: 962855 A

مدیرکل اداره اطلاعات خارجی فرانسه در حال مداخله در امور داخلی بیروت و پیگیری مواضع رئیس‌جمهوری این کشور در لبنان است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «برنار امیه» مدیرکل اداره اطلاعات خارجی فرانسه در حال پیگیری مواضع «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری این کشور در لبنان است.

به گفته منابع لبنانی مدیرکل اداره اطلاعات خارجی فرانسه برای تشکیل دولت جدید لبنان و اجرای اصلاحات مورد نظر پاریس در این کشور تلاش می‌کند. امانوئل ماکرون روز سه شنبه در جریان سفر به لبنان به مقام‌های این کشور تا پایان ماه اکتبر (۱۰ آبان) برای آغاز برنامه اصلاحات مهلت داد.

رئیس‌جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات علیه سیاستمداران لبنانی تحریم هایی وضع خواهد کرد. از بحران سیاسی و اقتصادی کنونی در لبنان به عنوان مهمترین تهدید علیه ثبات این کشور از زمان پایان جنگ داخلی یاد می‌شود.

به گفته منابع لبنانی، برنار امیه برای گفت‌وگو درباره موضوعاتی که در سفر اخیر امانوئل ماکرون به بیروت مطرح شد، با مقام‌های لبنان تماس گرفته است.

برنار امیه بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ میلادی سفیر فرانسه در لبنان بود. او پس از آغاز دوره ریاست‌جمهوری امانوئل ماکرون به مدیرکلی اداره اطلاعات خارجی رسید. وی پیش از آغاز دوره ماموریتش به عنوان سفیر فرانسه در لبنان مشاور «ژاک شیراک» رئیس جمهوری اسبق فرانسه بود.

 

طرح‌های ماکرون در لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر