کد خبر: 960256 A

وزارت خارجه فرانسه از توافق ایران و آژانس استقبال کرد.

به گزارش ایلنا، وزارت خارجه فرانسه طی بیانیه‌ای از توافق ایران و آژانس استقبال کرد.

در ین بیانیه آمده است که این پایبندی از جانب ایران، بخشی از اجرای توافق‌های این کشور با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران پیش از این بیانیه مشترکی صادر کرده بودند. 

بر اساس توافق میان ایران و آژانس، ایران داوطلبانه به دو مکان مشخص شده دسترسی داده و فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل می‌کند و بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات، آژانس هیچ سوال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان‌های فراتر از آنچه ایران اظهار کرده، ندارد.

در متن این بیانیه مشترک آمده است: «بعد از مشورت‌های فشرده دوجانبه، ایران و آژانس در خصوص حل و فصل توام با حسن نیت موضوعات مشخص شده توسط آژانس در ارتباط با اجرای پادمان به توافق رسیدند».

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: «در این چارچوب حاضر، براساس تجزیه و تحلیل اطلاعات در اختیار آژانس، این نهاد هیچ سؤال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان‌هایی فراتر از آنچه که توسط ایران تحت موافقت‌نامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده‌اند، ندارد».

یک منبع آگاه در این رابطه به خبرگزاری رویترز گفت که ایران در ازای این توافق از آژانس خواسته است که بر اساس «اطلاعات دروغین» دست به تحقیق و بررسی نزند.

توافق ایران و آژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر