کد خبر: 960232 A

دادستان‌های ایالت پنسیلوانیا امروز -پنجشنبه- اعلام کردند که چهار شهروند این کشور به توطئه، نقض قانون اقتصادی اضطراری (IEEPA) و پول‌شویی به دلیل تلاش برای فروش نفت تحریم شده ایران متهم هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، بر اساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، دادستان‌های ایالت پنسیلوانیا امروز -پنجشنبه- اعلام کردند که چهار شهروند این کشور به توطئه، نقض قانون اقتصادی اضطراری (IEEPA) و پول‌شویی به دلیل تلاش برای فروش نفت تحریم شده ایران متهم هستند.

براساس این بیانیه، این چهار شهروند آمریکایی «نیکلاس هوان» ۳۴ ساله از نیویورک، «ژنیو وانگ» ۳۹ ساله از دالاس، «رابرت توایتز» ۳۰ ساله از دالاس و «دانیل ری» ۳۹ ساله از مک‌کینی هستند.

«جان دیمرس» دستیار دادستان پنسیلوانیا گفت: «متهمان این پرونده برای کسب منفعت قصد فروش نفت ایران به یک پالایشگاه چینی را داشته‌اند. ما همچنان به استفاده از تمام ابزارهای خود برای شناسایی و جلوگیری از مشارکت اشخاص مانند این افراد در اقدام‌هایی که می‌تواند به امنیت ملی آسیب برساند، استفاده خواهیم کرد».

دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای به رغم مخالفت دیگر اعضای خارج شد و بعد از آن در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه تهران، تحریم‌هایی را علیه فروش نفت ایران آغاز کرد.

 

فروش نفت خام ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر