کد خبر: 960003 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کاخ سفید، استعفای کمیسر تجارت اتحادیه اروپا و گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهوری آمریکا و ترکیه از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، رئیس جمهوری آمریکا از تصمیم خود برای اعزام نیروهای گارد ملی به ویسکانسین برای مقابله با معترضان به خشونت پلیس خبر داد.

- معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران گفت که اتحادیه اروپا به نقش بی‌طرفانه آژانس اعتماد دارد.

- دبیرکل حزب‌الله لبنان به تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به لبنان واکنش نشان داد.

- مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از بازگشت از تهران گفت که زمان دسترسی به دو پایگاه هسته‌ای ایران «بسیار، بسیار نزدیک» خواهد بود.

- رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه تلفنی درباره مسائل دوجانبه و منطقه‌ای رایزنی کردند.

- یار انتخاباتی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که در صورت پیروزی دولت وی، توافق هسته‌ای با ایران احیا خواهد شد.

- وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ابتکار آمریکا برای از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت نشد؛ به آمریکایی‌ها پوچی قانونی و رویه چنین اقدام‌هایی را نشان دادند، اقدام‌هایی که نه چشم‌اندازی و نه عواقب قانونی دارند.

- کمیسر تجارت اتحادیه اروپا پس از متهم شدن به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ مجبور به استعفا شد.

- رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار آن شد که رقیب دموکرات وی پیش از نخستین مناظره ریاست‌جمهوری که برای ماه آینده میلادی برنامه‌ریزی شده است، آزمایش مواد مخدر بدهد.

- عامل حمله تروریستی به دو مسجد در شهر «کرایست چرچ» نیوزیلند به حبس ابد محکوم شد.

- هم‌زمان با گسترش تظاهرات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا، تدابیر امنیتی در اطراف کاخ سفید تشدید شده است.

- انگلیس به بیانیه ایران و آژانس واکنش نشان داد.

- اولیانوف به بیانیه مشترک ایران و آژانس واکنش نشان داد.

- چین از سخنان اخیر رئیس شورای امنیت در مورد ایران حمایت کرد.

 

اتحادیه اروپا رجب طیب اردوغان حزب‌الله جو بایدن دونالد ترامپ رافائل گروسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر