کد خبر: 959289 A

معاون دبیر شورای امنیت روسیه:

معاون دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد که ایالات متحده در پشت بسیاری از حملات سایبری در جهان قرار دارد و آن کشور با متحدانش در حال تقویت اقدام‌های اطلاعاتی و تخریبی در فضای مجازی علیه سایر کشورها هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «آلگ خراموف» معاون دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد که ایالات متحده پشت بسیاری از حملات سایبری در جهان قرار دارد و این کشور با متحدانش در حال تقویت اقدامات اطلاعاتی و تخریبی در فضای مجازی علیه سایر کشورها هستند.

خراموف در مصاحبه با روزنامه روسی «آرگومنتس و فاکتس» گفت که با این حال کشور های روسیه، چین، کره‌شمالی و ایران به عنوان منبع اصلی تهدیدات سایبری اعلام می‌شوند.

به گفته خراموف ایالات متحده از این طریق و به طور هدفمند به منظور توجیه در نظر جامعه جهانی یک تصویر رسانه‌ای را شکل می‌دهد که شامل هرگونه اقدام‌های بعدی، از جمله اقدام‌های جبری است.

معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت که قبل از هر چیز، واقعیت‌هایی وجود دارد که مخالفان ما به طور مداوم درباره آنها سکوت می‌کنند. به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل گزارش‌های شرکت‌های برجسته خارجی و روسی که در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت می‌کنند، نشان می‌دهد که بیشترین تعداد حملات سایبری در جهان با استفاده از زیرساختارهای اطلاعاتی واقع در ایالات متحده انجام می شوند.

آلگ خراموف افزود که ضمن اینکه، آمریکایی‌ها در رده بندی آمار مربوط به فعالیت‌های مخرب، نقش هدایت‌کننده را دارند به طوری که طی سال‌های ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۹ بسته به نوع تأثیرات مخرب، از ۴۰ درصد تا ۷۵ درصد حملات سایبری از سوی ایالات متحده بوده است، در حالی که سهم روسیه در این شاخص از دو تا هفت درصد است.

 

معاون دبیر شورای امنیت روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر