کد خبر: 956619 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

حمله تروریستی داعش به مرقد فرزند مالک اشتر، اکتشاف ترکیه در دریای سیاه در حوزه انرژی و تحریم ۲ شرکت به بهانه ارتباط با هواپیمایی ماهان از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که ایالات متحده به‌زودی از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده خواهد کرد.

- وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه چهارشنبه دو شرکت را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی ماهان و ارائه خدمات به آن در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

- ترکیه در دریای سیاه به اکتشاف در حوزه انرژی دست یافته است.

- سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان اعلام کرد که هیئت مذاکره‌کننده که قرار بود دور جدید مذاکرات را آغاز کند، هنوز به قطر نرسیده است.

- نخست‌وزیر روسیه و همتای بلاروسی او شامگاه چهارشنبه درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند.

- ارتش چین اعلام کرد که تحرکات اخیر آمریکا در نزدیکی تایوان «بسیار خطرناک»‌است.

- یک جنگنده روسی شامگاه چهارشنبه یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را در دریای بالتیک مورد شناسایی و رهگیری قرار داد.

- نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با اشاره به تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج کامل از برجام در سال ۲۰۱۸ میلادی، ادعای این کشور در خصوص این‌که همچنان یکی از طرف‌های برجام است را غیرمنطقی خواند.

- دبیر کل ناتو در گفت‌وگو با وزیر خارجه ترکیه از تمامی اعضای جامعه بین‌الملل خواست که تحریم ارسال اسلحه به لیبی را رعایت کند.

- جوانان فلسطینی به رغم تهدیدهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دیگر مسئولان اسرائیلی علیه غزه، باز هم راه‌اندازی بالن‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی را ازسرگرفتند.

- معترضان در شهر پورتلند ایالت اورگن آمریکا پنجره‌های یک ساختمان دولتی را شکسته و سپس با اسپری مواد آتش‌زا به داخل ساختمان ریخته و در نهایت آن را آتش زدند.

- رئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری در کاخ سفید گفت که درخواست واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، پنجشنبه به شورای امنیت ارائه می‌شود.

- پلیس استان صلاح‌الدین از حمله تروریستی داعش به مرقد «شیخ ابراهیم مالک اشتر» در منطقه «الدجیل» در حومه شمالی بغداد خبر داد.

- وزیر خارجه آمریکا به چین و روسیه هشدار داد که در صورت نادیده گرفتن درخواست واشنگتن از شورای امنیت برای به کارگیری مکانیسم ماشه، تنبیه خواهند شد.

- سناتور ایالت کالیفرنیا به طور رسمی معاونت کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را پذیرفت.

- رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهوری فعلی، گفت که وی در این سمت رشد نکرده و توانایی لازم برای آن را ندارد.

- رئیس‌جمهوری بلاروس ساختار دولت جدید را تایید کرد.

 

 

ناتو داعش تحریم‌های ایران چین و روسیه هواپیمایی ماهان دونالد ترامپ وزارت خزانه‌داری آمریکا مایک پمپئو مکانیسم ماشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر