کد خبر: 950140 A

مسکو تاکید کرد:

کمیته مرکزی انتخابات در روسیه اعلام کرد که بر انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که قرار است یکشنبه آینده برگزار شود، نظارت نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، کمیته مرکزی انتخابات در روسیه اعلام کرد که بر انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که قرار است یکشنبه آینده برگزار شود، نظارت نخواهد کرد.

«الا بامفلوا»، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه امروز -چهارشنبه- گفت: کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه دعوت رسمی از طرف همکاران بلاروس برای نظارت بر انتخابات دریافت نکرده است.

وی در ادامه افزود: ناظران روس همچنین از طریق هیئت سازمان امنیت و همکاری در اروپا و هیئت رابط کشورهای مستقل نیز در روند نظارت بر انتخابات شرکت نخواهند کرد.

بامفلوا توضیح داد که این هیئت بین‌المللی این دعوت را خیلی دیر از طرف بلاروس دریافت کرده و این در حالی است که کمیته مرکزی انتخابات روسیه معتقد است با توجه به موضع کمی عجیب سران بلاروس در قبال پاندمی کرونا امکان اعزام نمایندگان روس در قالب هیئت رابط کشورهای مستقل وجود ندارد.

کمیته مرکزی انتخابات بلاروس نیز تاکید کرد که به دلیل وضعیت اپیدمیولوژیک ناشی از ویروس کرونا، دعوت‌نامه‌­ای به همتایان خود در دیگر کشورها از جمله روسیه برای نظارت بر انتخابات ارسال نکرده است.

 

 

انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روسیه ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر