کد خبر: 949653 A

شرکت گازپروم روسیه چراغ سبز تکمیل خطوط بوله گاز مایع نورد استریم از طریق آب های دانمارک را از شورای تجدید نظر انرژی این کشور دریافت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که چراغ سبز تکمیل خط لوله گاز مایع نورد استریم از طریق آب های دنمارک را از شورای تجدید نظر انرژی این کشور دریافت کرد. 

بر اساس این گزارش، شورای انرژی دانمارک اعتراضی نسبت به تصمیم آژانس انرژی دانمارک در تاریخ ششم ژوئیه که امکان استفاده از کشتی¬هایی با لنگر برای تکمیل خط لوله گاز در آب‌های اقتصادی دانمارک را می‌دهد، دریافت نکرده است. 

پایگاه خبری اینترفاکس نیز اظهار داشت که شرکت اپراتور خط لوله نورد استریم  می تواند مجددا انتقال  خط لوله گاز را از سر بگیرد.

پیش از این آژانس انرژی دانمارک توضیح داده بود که قسمت باقی‌مانده لوله نورد استریم ۲ در آب‌های دانمارک به دور از منطقه‌ای عبور می‌کند که استفاده از لنگر یا کار در کف دریا به دلیل وجود مواد شیمیایی دفن شده در آنجا ممنوع است.

پروژه استریم ۲ شامل خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به آلمان از طریق دریای بالتیک با حجم سالانه ۵۵ میلیرد متر مکعب است که با مخالفت آمریکا مواجه است. 

 

روسیه دانمارک نورد استریم 2
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر