کد خبر: 948542 A

منابع آگاه گزارش دادند:

منابع آگاه یمنی اعلام کردند که امارات بندر بلحاف را که شامل بزرگ‌ترین تاسیسات صادرات گاز مایع در سواحل دریای عرب در شبوه است، به یک پادگان نظامی تبدیل کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، منابع آگاه یمنی اعلام کردند که امارات بندر بلحاف را که شامل بزرگ‌ترین تاسیسات صادرات گاز مایع در سواحل دریای عرب در شبوه است، به یک پادگان نظامی و مرکز آموزش گروه های مسلح وابسته به شورای انتقالی جنوبی تبدیل کرده‌اند که اصرار دارد این بندر تحت کنترل خود نگه داشته شود.

این منابع گفتند: «ائتلاف نظامی امارات و عربستان سعودی از پیش از آغاز جنگ در یمن، اقداماتی را انجام داده‌اند که مانع از توانایی این کشور در احیای اقتصاد خود می‌شود.»

بندر بلحاف بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی در تاریخ یمن و عامل ورود این کشور به مجموعه کشورهای صادر کننده پز طبیعی در جهان است.

«احمد حارث»، کارشناس فنی شرکت گاز طبیعی یمن تاکید کرد که گروه‌های  وابسته به ائتلاف متجاوز خطوط لوله و خطوط ارتباطی بین اماکن تولید گاز در ۱۸ منطقه نفتی در استان مارب هم جوار با بنادر صادراتی مانند بلحاف در شبوه را متوقف کردند.

وی در ادامه افزود: «بنا‌بر‌این یمن قسمت عمده‌‌ای از ذخیره نفتی خود را به دلیل گاز مایع از دست داده و همچنین یمن بازارهای بین‌المللی گاز را به دلیل جنگ و نقش ائتلاف در این جنگ از دست داده است.» 

یمن امارات پادگان نظامی تاسیسات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر