کد خبر: 947842 A

رئیس هیئت یاری‌رسانی سازمان ملل به عراق (یونامی) از دعوت نخست‌وزیر این کشور به برگزاری انتخابات زودهنگام در ژوئن ۲۰۲۱ استقبال کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، رئیس هیئت یاری‌رسانی سازمان ملل به عراق (یونامی) از دعوت «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر این کشور به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در تاریخ ششم ژوئن ۲۰۲۱ استقبال کرد.

در بیانیه این هیئت آمده است: «سازمان ملل آماده ارائه حمایت و مشاوره فنی براساس الگوی مورد نظر عراق برای تضمین برگزاری انتخابات آزاد، سالم، معتبر و مورد اعتماد مردم است. 

«جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده سازمان ملل در امور عراق تاکید کرد که برگزاری انتخابات زودهنگام معتبر، آزاد، شفاف و فراگیر می‌تواند باعث احیای نظام سیاسی، ایجاد اعتماد عمومی، صدای عدالتخواهی مردم و تحقق آرمان‌های آن‌ها شود.

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه دولت و پارلمان و احزاب سیاسی عراق مسئول اجرای انتخابات سالم هستند، تاکید شده است: «ما اطمینان داریم که همه نیروهای سیاسی به دنبال خروج عراق از بحران‌های موجود و شکوفایی کشور هستند، این انتخابات به رهبری عراق و حاکمیت عراق برگزار می‌شود. سازمان ملل متحد به ارائه مشاوره و پشتیبانی فنی مورد‌نظر دولت و کمیساریای عالی مستقل انتخابات ادامه خواهد داد.» 

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق پیشتر اعلام کرد که انتخابات زودهنگام پارلمانی در تاریخ ششم ژوئن ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. 

 

 

 

سازمان ملل عراق انتخابات زودهنگام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر