کد خبر: 947313 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که کشورش موقعیت خود را به عنوان یک نیروی غالب در بازار جهانی صنعت انرژی از دست نخواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته -چهارشنبه- طی سخنرانی در میدلند ایالت تگزاس گفت که کشورش موقعیت خود را به عنوان یک نیروی غالب در بازار جهانی صنعت انرژی از دست نخواهد داد.
ترامپ افزود: «ما برای اولین‌بار در حدود ۷۰ سال به یک منبع خالص از منابع انرژی تبدیل شده‌ایم. آمریکا اکنون تولیدکننده برتر نفت و گاز طبیعی است. ما برای اطمینان از ادامه این هژمونی در آینده‌ای دور هرگز این جایگاه را از دست نخواهیم داد. دولت من امروز اعلام کرد مجوزهای صادرات گاز مایع طبیعی را تا سال ۲۰۵۰ تمدید می‌کند.»
وی وعده داد که آمریکا در زمینه حفاظت از محیط زیست نیز رتبه اول جهان را کسب کند.
ترامپ گفت: «ما همزمان از محیط زیست خود قاطعانه محافظت می‌کنیم. از زمان ورود من به قدرت آلودگی هوا به طرز چشمگیری کاهش یافته است. در حالی که سایر کشورها همچنان به آلوده کردن هوا و اقیانوس‌ها در جهان ادامه می‌دهند. ما هرگز از پیشتازی در حمایت از محیط زیست خود باز نمی‌ایستیم.»
 
ترامپ همچنین از فعالیت‌های روسیه، چین و هند در زمینه محیط‌زیست انتقاد و ادعا کرد: «چین به هوای خود اهمیتی نمی‌دهد. برای اینکه منصفانه قضاوت کنیم باید بگویم چین و هند نیز به هوای خود اهمیتی نمی‌دهند.»
 

 

 

انرژی آمریکا جایگاه دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر