کد خبر: 945130 A

ارتش دولت مستعفی یمن و جنبش انصار الله معامله جدیدی را برای تبادل اسرا در استان البضاء واقع در مرکز این کشور انجام دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ارتش دولت مستعفی یمن و جنبش انصار الله معامله جدیدی را برای تبادل اسرا در استان البضاء واقع در مرکز این کشور انجام دادند.

یک منبع آگاه گزارش داد که ارتش وابسته به دولت مستعفی «فارس علی محمد المنصوری»، پسر استاندار البیضاء را پس از سه ماه و نیم اسارت و نیز یکی از نزدیکان وی به نام «اسامه ناصر المنصوری» را آزاد کرد. 

جنبش انصار الله نیز در مقابل، «محمد عبدالقادر العبدلی»، یکی از سران قبیله‌ای را که در ماه فوریه به دلیل جاسوسی برای ائتلاف عربی دستگیر شده بود، آزاد کرد. 

این منبع در ادامه افزود: «معامله مذکور شامل تبادل اجساد چهار نفر از نیروهای وابسته به دولت مستعفی در مقابل پیکر نعیم ناصر صالح الجوفی، یکی از فرماندهان انصار الله نیز می‌شود.» 

«عبدالقادر المرتضی»، جنبش انصار الله پنج‌شنبه گذشته از آزادی‌سازی ۱۰ نفر از اسرای این جنبش در معامله تبادل اسرا با دولت مستعفی با وساطت میانجی‌های محلی در دو جبهه شبوه و مارب واقع در جنوب و شمال یمن خبر داد. 

 

 

البیضاء دولت مستعفی جنبش انصار الله تبادل اسرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر