کد خبر: 944871 A

چوماکوف، مرکز فدرال تحقیق و توسعه واکسن های ایمن سازی روسیه ، برای شرکت در مناقصه بین المللی سازمان بهداشت جهانی در رابطه با تولید واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، چوماکوف، مرکز فدرال تحقیق و توسعه واکسن‌‌های ایمن‌سازی روسیه‌، برای شرکت در مناقصه بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی در رابطه با تولید واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد.

«ایدار اشموخامتوف»، مدیر کل مرکز فدرال تحقیق و توسعه واکسن‌های ایمن‌سازی روسیه اعلام کرد: «تقاضای مشارکت در مناقصه بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی برای تولید واکسن را ارائه دادیم. لازم به ذکر است که مرکز ما تنها منبع مورد اعتماد سازمان ملل برای تولید واکسن در روسیه به شمار می‌رود و واکسن‌هایی را به ۵۰ کشور جهان صادر می‌کند. اما می‌خواهم فورا بگویم که ما فقط پس از برآورده شدن نیازهای بازار روسیه واکسن کرونا را به بازار بین‌المللی صادر خواهیم کرد.»

اشومخاتوف در پایان ماه ژوئن تاکید کرد که مرکز چوماکوف به دنبال موفقیت آزمایش‌های پیش از آزمایش بالینی ویروس کرونا در ابتدای آگوست سال جاری است و تا ژانویه سال ۲۰۲۱ آزمایش‌های بالینی را کامل کند. 

 

واکسن کرونا مرکز چوماکوف مناقصه جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر