کد خبر: 944724 A

دو جنبش فتح و حماس برای برگزاری جشنواره ملی مشترک در نوار غزه به عنوان بخشی از اقدامات علیه طرح الحاق اسرائیل توافق کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، دو جنبش فتح و حماس برای برگزاری جشنواره ملی مشترک در نوار غزه در چارچوب تحرکات لازم برای مبارزه با طرح اسرائیل که مساحت وسیعی از اراضی کرانه غربی را اشغال می‌کند، توافق کردند.

رهبران دو جنبش به زودی نشستی را برای تنظیم ساختار نهایی جشنواره و ساز‌و‌کارهای اجرای آن و تمهیدات لجستیکی و همچنین در مورد کمیته‌­های مربوطه که برای تکمیل مقدمات فنی کار خواهند کرد، برگزار می‌­کنند.

«جبریل الرجوب»، دبیر کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که این جشنواره یک ایستگاه تاریخی برای تجسم موضع  یکپارچه فلسطین در مواجهه با پروژه نابودی مسئله فلسطین از طریق پروژه­‌های الحاق و معامله قرن خواهد بود.

«فائز ابوعطیه»، دبیر شورای انقلابی جنبش فتح نیز تاکید کرد که هر دو جنبش توافق ملی برای مقابله با اقدامات الحاق اراضی به عنوان توطئه‌­ای علیه مسئله فلسطین و اتحاد در این راستا دارند.

«مصطفی الصواف»، تحلیل‌گر فلسطینی نیز تاکید کرد که توافق برای برگزاری جشنواره ملی در غزه یکی از ده گامی است که باید برای تحقق وحدت و پایان دادن به تجزیه و تقسیم برداشته شود.

وی تاکید کرد که لازم است یک دیدار ملی جامع برای توافق درباره استراتژی فلسطین در مقابله با معامله قرن و طرح الحاق اراضی برگزار شود.

رهبران دو جنبش فتح و حماس اوایل ماه جاری برای مقابله با طرح الحاق اراضی اعلام وحدت کردند.

 

 

حماس غزه فتح جشنواره ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر