کد خبر: 943051 A

رئیس‌جمهوری چین و رئیس تشکیلات حودگردان فلسطین تلفنی گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وفا، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین تلفنی گفت‌و‌گو کردند. 

عباس در این گفت‌و‌گو از همه حمایت‌های سیاسی و اقتصادی چین از ملت فلسطین در مسیر رسیدن به آزادی و استقلال و نیز ارسال کمک‌های پزشکی و اعزام کارشناسان برای مبارزه با ویروس کرونا تقدیر کرد. 

وی همچنین موفقیت چین در مهار ویروس کرونا و پیشرفت این کشور برای دست‌یابی به واکسن را ستود و بر تمایل شدید فلسطین به تقویت روابط دوجانبه تاریخی تاکید کرد. 

عباس رئیس‌جمهوری چین را در جریان آخرین تحولات مسئله فلسطین و نیز تلاش‌های سیاسی و دیپلماسی صورت گرفته برای جذب حمایت بین‌المللی از مسئله فلسطین با هدف منع اسرائیل از اجرای طرح غیر‌قابل‌قبول الحاق اراضی قرار داد.

رئیس‌جمهوری چین نیز بر موضع ثابت کشورش در حمایت از مسئله فلسطین و پایبندی به راهکار دو دولت و تشکیل دولت مستقل فلسطین دارای حاکمیت بر اساس مرزهای سال ۶۷ به پایتختی قدس شرقی تاکید کرد. 

وی بر مخالفت چین با اقدامات یک‌جانبه‌ که فرصت‌های صلح را از بین برده و به ویژه در تضاد با قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت در این زمینه قرار دارد، تاکید کرد.

شی همچنین با تقدیر از تلاش تشکیلات خودگردان فلسطین برای مهار پاندمی کرونا بر آمادگی کامل کشورش برای ادامه کمک‌های لازم در این زمینه تاکید کرد.

 

محمود عباس شی جین‌پینگ تماس تلفنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر