کد خبر: 942681 A

دولت ژاپن در حال بررسی امکان استفاده از سیستم «اچ بی تی اس اس» طراحی‌شده در آمریکا برای کنترل و ردیابی اهداف بالستیک فرا صوت است.

به گزارش ایلنا، روزنامه یومیوری ژاپن امروز -دوشنبه- گزارش داد که دولت این کشور در حال بررسی امکان استفاده از سیستم «اچ‌بی‌تی‌اس‌اس» طراحی‌شده در آمریکا برای کنترل و ردیابی اهداف بالستیک فراصوت است.  

این روزنامه نوشت که صحبت از این موضوع پس از کنار گذاشتن طرح سامانه دفاع موشکی آمریکا به نام « اگیس آشور» در اراضی ژاپن مطرح شده است.

بر اساس این گزارش، ژاپن انتظار دارد که ماهواره‌های موجود در سیستم اچ‌بی‌تی‌اس‌اس قادر به انتقال اطلاعات در زمان واقعی به کشتی‌های جنگی مجهز به سیستم های دفاع موشکی آگیس هستند.

یومیوری نوشت: «توکیو همچنین موضوع مشارکت در بخشی از سیستم مذکور را که قرار است در سال ۲۰۲۴ به کار گرفته شود، بررسی می‌کند.»

«تارنو کونو»، وزیر دفاع ژاپن در ۱۵ ژوئن اعلام کرد که استقرار دو باتری زمینی از نوع اگنیس آشور در اراضی ژاپن متوقف شده است و دلیل این اقدام را عدم سقوط برخی مراحل این موشک‌ها پس از شلیک در پایگاه نظامی یا دریایی دانست که سلامت ساکنان منطقه را به خطر می‌اندازد.

ژاپن سامانه آمریکایی اهداف فراصوتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر