کد خبر: 942546 A

رئیس انستیتوی تحقیقات علمی روسیه:

رئیس انستیتوی تحقیقات علمی وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های بالینی واکسن ویروس کرونا در بمیارستان «پوردنکو» رو به پایان است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی بوریسویچ»، رئیس انستیتوی تحقیقات علمی وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های بالینی واکسن ویروس کرونا در بیمارستان پوردنکو به پایان رسیده است.

بوریسویچ توصیح داد گه گروه دوم و در واقع آخرین گروه از داوطلبان که ۲۰ نفر هستند، امروز ز بیمارستان نظامی مرخص خواهند شد. 

وی گفت: «در آستانه اتمام آزمایش‌ها بالینی ویروس کرونا هستیم که با همکاری وزارت دفاع روسیه و مرکز ملی پژوهش‌های اپیدمی و میکروبیولوژی "گامالیا" تولید شده است.» 

وی همزمان تاکید کرد که دانشمندان هنوز کارهای تحلیلی زیاد و تهیه گزارش‌های نهایی، ارائه نتایج و ثبت رسمی دارو پیش رو دارند.

سلامت، ایمنی و ظرفیت و اثربخشی واکسن محافظ در برابر ویروس کرونا در این انستیتو ارزیابی شده و تعداد زیادی از حیوانات بزرگ و کوچک در آزمایش‌های پیش بالینی واکسن مورد استفاده قرار گرفته است.

قابلیت‌های این مرکز تخصصی  که قبلاً دو واکسن ابولا و ضد تنفسی مناسب با خاورمیانه در آن تولید شده بود، امکان نگهداری طولانی‌مدت از استاندارد حفاظتی پس از کسب ایمنی را فراهم می‌کند.

روسیه واکسن کرونا آزمایش بالینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر