کد خبر: 940334 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره سیاست دولتش با چین با حمله به رقیب انتخاباتی خود کل فعالیت سیاسی وی را هدیه‌ای به حزب کمونیست چین توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا طی سخنرانی در کاخ سفید درباره سیاست دولتش در قبال چین با حمله به «جو بایدن»، رقیب انتخاباتی خود کل سیاست وی را هدیه‌­ای به حزب کمونیست چین توصیف کرد.

ترامپ گفت: «بایدن غیر از اتخاذ تصمیم‌­های بد هیچ کار دیگری انجام نداده است.»

وی با انتقاد از حمایت بایدن از توافق پاریس درباره آب‌و‌هوا که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور امضا کرده آن را هدیه‌­ای از معاون رئیس‌جمهور پیشین به چین برشمرد.  

ترامپ در ادامه افزود: «این توافق به طور غیرمنطقی برای کشور ما هزینه داشت که باعث نابودی تولیدکنندگان آمریکایی می‌­شد حال آنکه به چین اجازه آلوده کردن هوا و فرار از مجازات را می‌‌داد. این یک هدیه دیگر بایدن به حزب کمونیست چین بود.»

کمپین بایدن در پاسخ به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد: «ترامپ مشغول تلاش برای بازنویسی تاریخ بدبختی خود به عنوان رئیس‌جمهور از نظر تسلیم شدن در برابر چین است، اما نمی‌تواند ضعف و معامله‌های بدی را که چین را در رتبه نخست و آمریکا را در رده آخر قرار می‌دهد، پنهان کند.»

 

چین بایدن ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر