کد خبر: 939543 A

براساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت توسعه دریای سرخ سعودی، ائتلاف دو شرکت سعودی موفق به عقد قرارداد توسعه زیرساخت‌های ناوگان هوایی در پروژه فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ در عربستان سعودی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، شرکت توسعه دریای سرخ سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف دو شرکت سعودی موفق به عقد قرارداد توسعه زیرساخت‌های ناوگان هوایی در پروژه فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ در عربستان سعودی شد.

این قرارداد از نظر ارزش مالی بزر‌گ‌ترین قراردادی است که تاکنون توسط شرکت توسعه دریای سرخ عربستان سعودی انجام شده است.

شرکت توسعه دریای سرخ تاکنون قراردادهای ساخت‌و‌ساز به ارزش پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سعودی معادل یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون دلار را به شرکت‌هایی اعطا کرده است که هم اکنون برای توسعه پروژه دریای سرخ فعالیت می‌کنند. 

شرکت‌های پیمانکاری «نسما» و «ساختمان‌های کل پیمانکاری» اقدام به طراحی و توسعه باند اصلی «اف» که طول آن سه هزار و ۷۰۰ متر و باند «بی» مختص هواپیماهای آبی، راهروهای اصلی و رابط و نیز عملیات آسفالت و ارائه کمک‌های لازم برای حمل‌و‌نقل هوایی، روشنایی کف باند فرودگاه و سایر امور مرتبط خواهند کرد.

«جان پاگانو»، مدیرعامل پروژه توسعه دریای سرخ اظهار داشت: «اعطای این قرارداد نه‌تنها نشان‌دهنده پیشرفت بزرگ در توسعه فرودگاه بین‌المللی «الوجهه» بوده که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های زیرساختی در حال توسعه است، بلکه میزان اهتمام و توجه ما را برای حمایت از روند توسعه بخش پیمانکاری سعودی نشان می‌دهد که به نوبه خود در افزایش کارایی و رقابت برای همگام شدن با الزامات فنی و توانایی‌های لازم برای اجرای پروژه‌های آینده در عربستان سهیم است.»

وی در ادامه افزود: «ما با گام‌های مطمئن در جهت توسعه یک مقصد پیشرو در جهان برای جهانگردی حرکت می‌کنیم  و برای تبدیل این چشم‌انداز به واقعیت با شرکایی همکاری می‌کنیم که از نظر ارزش‌ها و تعهد برای تقویت اکوسیستم با ما شریک و در دستیابی به اهداف پایداری که در پروژه دریای سرخ تعیین کردیم سهیم هستند.»

بر این اساس، ائتلاف مذکور از طریق تجربه گسترده خود در زمینه توسعه زیرساخت‌های ناوبری هوایی و همچنین از نظر توانایی التزام به تحویل مطابق با جدول زمانی تعیین‌شده، از این پروژه پشتیبانی بیشتری می‌کند.

شرکت توسعه دریای سرخ در اکتبر سال ۲۰۱۹ از طراحی فرودگاه بین‌المللی پروژه دریای سرخ توسط  شرکت «فاستر و شرکا» خبر داد که این یک طراحی پایدار و سازگار با محیط‌زیست است.

این فرودگاه سالانه یک میلیون مسافر را در خود جای خواهد داد و شامل پروازهای داخلی و بین‌المللی با ظرفیت کلی ۹۰۰ مسافر در ساعت خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود پروژه دریای سرخ پایان سال ۲۰۲۲ پذیرای میهمان‌ها باشد. علاوه بر این، مرحله نخست پروژه  شامل توسعه ۱۶ هتل لوکس خواهد بود که سه هزار اتاق هتل در پنج جزیره، دو مکان در مناطق کوهستانی و بیابانی و همچنین امکانات تجاری و تفریحی و زیرساخت‌های لازم همراه با امکانات و خدمات لجستیکی را فراهم می‌کند.

فرودگاه الوجهه پس از تکمیل شدن در سال ۲۰۳۰ حدود هشت هزار اتاق هتل را برای توسعه در ۲۲ جزیره فراهم خواهد کرد، علاوه بر این شش استراحتگاه در مناطق کوهستانی و بیابانی، با اداره حرکت بازدیدکنندگان برای محافظت از الوجهه در برابر گردشگری بیش از حد و تضمین تجربه‌ای آسان و راحت در طول مدت اقامت آن‌ها را تامین خواهد کرد. 

 

 

 

دریای سرخ پروژه بین المللی شرکت سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر