کد خبر: 939414 A

نیروهای مسلح یمن بیانیه ای را درباره عملیات نظامی در عمق خاک سعودی منتشر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیانیه‌­ای را درباره عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عمق خاک سعودی منتشر کرد.

سریع اعلام کرد: «در راستای دفاع از مردم مظلوم یمن و پاسخ به جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی که آخرین مورد آن جنایت کشتار روز گذشته مردم یمن در استان حجه و نیز در پاسخ به محاصره ظالمانه و مستمر و همزمان با سالروز جنایت تنومه، موشک‌های بالستیک و پهپادهای وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی انجام یک عملیات نظامی گسترده تعدادی از پایگاه‌ها و تاسیسات نظامی و حیاتی دشمن سعودی در مناطق جیزان، نجران و عسیر چون پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌ها را هدف قرار دادند.

سریع در ادامه افزود: «موشک‌های بالستیک و پهپادهای بسیار دقیق نیروهای مسلح یمن همچنین برج مراقبت هواپیماهای جنگی و سامانه‌های پاتریوت  در خمیس مشیط و اهداف نظامی دیگر در فرودگاه‌های ابها و جیزان و نجران را هدف قرار دادند.»

وی در ادامه تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن تاسیسات غول‌پیکر نفتی سعودی در منطقه صنعتی جیزان را نیز به دقت مورد هدف قرار دادند. 

سریع اعلام کرد که این نیروها همچنین تجمع عناصر سعودی و مزدوران یمنی خیانتکار در اردوگاه «تداوین» در استان مارب را مورد هدف قرار دادند که ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت. 

سریع تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن به دفاع از ملت یمن تا پایان محاصره ادامه خواهد داشت.

 

ارتش یمن عملیات نظامی عمق خاک سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر