کد خبر: 936018 A

نماینده ائتلاف سائرون:

نماینده ائتلاف سائرون در پارلمان عراق تاکید کرد که آمریکا همچنان بر ادامه تجاوز آشکار به حاکمیت عراق اصرار دارد و نمی‌­توان در برابر این رفتار سکوت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، «سلام الشمری» نماینده ائتلاف سائرن در پارلمان عراق امروز -یکشنبه- تاکید کرد که آمریکا همچنان بر ادامه تجاوز آشکار به حاکمیت عراق بدون توجه به توافق‌­ها و منشورهای بین‌المللی  اصرار دارد و نمی‌توان در برابر این رفتار سکوت کرد.

الشمری گفت: «عملکرد آمریکا بر اساس تعامل با یک کشور مستقل و دارای حاکمیت نیست و گویی عراق یک ایالت وابسته به این کشور است.»

وی تاکید کرد که دلیل این اصرار آمریکا ضعف تصمیم­‌های قاطع و جدی توسط افراد تصمیم‌گیرنده در کشور است که موجب بی‌احترامی آشکار در رفتارهای واشنگتن در قبال عراق شده است.

الشمری در ادامه افزود: «رفتارهای آمریکا پس از آغاز مذاکرات دو‌جانبه بدتر شده و این خود نشانه جدیدی برای عدم جدی بودن واشنگتن در تعامل با عراق به عنوان یک کشور مستقل است.»

وی از دولت عراق خواست که موضعی صریح و شفاف در برابر رفتارهای آمریکا اتخاذ کند به ویژه اینکه تصمیم پارلمان عراق بری اخراج نیروهای آمریکایی از کشور سند قانونی این درخواست است.

 

 

 

عراق آمریکا ائتلاف سائرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر