کد خبر: 934342 A

عفو بین‌الملل:

سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد که طرح الحاق اراضی کرانه غربی سوی اسرائیل غیر‌قانونی است و قانون جنگل را تقویت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، سازمان عفو بین‌الملل امروز -چهارشنبه- تاکید کرد که طرح الحاق اراضی فلسطین غیرقانونی است و قانون جنگل را تقویت می‌کند.

این سازمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات اسرائیلی باید طرح خود برای الحاق بیشتر اراضی کرانه غربی را کنار گذارند.

در این بیانیه تاکید شده است که طرح الحاق اراضی فلسطین قوانین بین‌المللی را نقض و چندین دهه نقض منظم حقوق بشر علیه فلسطینی‌ها را تشدید می‌کند.

سازمان عفو بین‌الملل همچنین از جامعه بین‌الملل دعوت کرده که اقدامات سخت و قاطع علیه پیشنهادهای الحاق اراضی و شهرک‌های غیر‌قانونی اسرائیل در اراضی اشغالی اتخاذ کند.

«صالح حجازی»، مدیر دفتر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل گفت: «قانون بین‌المللی در این زمینه کاملا واضح و روشن است. الحاق اراضی غیرقانونی است و ادامه این سیاست اسرائیل نشان‌دهنده نادیده گرفتن قوانین بین‌المللی است.»

وی در ادامه افزود: «چنین سیاست‌هایی وضعیت قانونی اراضی را که بر اساس قانون بین‌المللی و تاکید ساکنانش اشغال شده است، تغییر نمی‌­دهد و مسئولیت‌های اسرائیل به عنوان رژیم اشغالگر را لغو نمی‌کند، بلکه قانون جنگلی را که نباید امروز در جهان ما جایی داشته باشد، نشان می‌دهد.»

 

 

عفو بین الملل الحاق اراضی قانون جنگل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر