کد خبر: 933478 A

یحیی سریع:

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی مطبوعاتی جزئیات یک عملیات نظامی بزرگ را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری العالم، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز -دوشنبه- در کنفرانسی مطبوعاتی جزئیات یک عملیات نظامی بزرگ را تشریح کرد.

سریع اعلام کرد، شهر «ردمان» در استان البیضاء و جبهه «قانیه» پاکسازی و بخش‌‎های زیادی از شهر «العبدیه» در استان مأرب آزاد شد.

وی افزود: ۴۰۰ کیلومتر مربع در البیضاء و مأرب آزاد شد.

سریع در ادامه افزود ائتلاف سعودی-اماراتی از عناصر تروریست در استان‌های مأرب و البیضاء حمایت نظامی می‌کند.

یحیی سریع در ادامه افزود: «ما همچنین به سوی جبهه راهبردی "قانیه" و نیز برخی مناطق دیگر به پیش رفتیم.»

وی همچنین صریح کرد: «ائتلاف سعودی- اماراتی ده‌ها حمله هوایی برای متوقف کردن پیشروی‌ها در شهر ردمان در استان البیضاء به انجام رسانده است. نیرو‌های مسلح و ساکنان استان البیضاء موفق شدند شهر ردمان را بطور کامل پاکسازی کنند.»

یحی سریع همچنین با اشاره به برخی خیانت‌های صورت گرفته گفت: «فرد خائنی به نام "یاسر العواضی" با دشمنان در ارتباط و هماهنگی بوده تا نیرو‌های ما را در شهر ردمان از میان ببرد. اما نیرو‌های مسلح ما موفق شدند فعالیت‌های او را زیر نظر گرفته و بر او و نیرو‌های مزدور متمرکز شوند.»

این سخنگو در ادامه افزود: «العواضی در برپایی کارگاهی برای ساخت بمب به منظور هدف قرار دادن نیرو‌های مسلح در استان البیضاء دست داشت. کشور‌های دشمن تحت امر این فرد خائن دو تیپ نظامی و نیز خودرو‌های زرهی و سلاح قرار داده بودند، اما طرح هجومی نیر‌های مسلح فتنه این خائن را نقش بر آب کرد و ده‌ها نفر از نیرو‌های مزدور در حمله ما کشته، اسیر و زخمی شدند.»

یمن یحیی سریع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر