کد خبر: 933452 A

گانتز خطاب به هیئت امریکایی:

وزیر جنگ اسرائیل در دیدار با هیئت آمریکایی تاکید کرد که اول جولای تاریخ مقدس نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «بنی گانتز»، وزیر جنگ اسرائیل امروز -دوشنبه- در دیدار با هیئت آمریکایی تاکید کرد که اول جولای تاریخ مقدس نیست.

اول جولای زمانی است که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیسیتی برای آغاز عملیات الحاق اراضی فلسطین در کرانه غربی تعیین کرده است.

«آوی برکوویچ»، فرستاده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در امور خاورمیانه، «اسکات لیث» عضو کمیته مشترک اسرائیلی-آمریکایی در ترسیم نقشه «مناطق تحت حاکمیت اسرائیل» روز جمعه وارد سرزمین­‌های اشغالی شدند و «دیوید فردمن»، سفیر آمریکا در اسرائیل نیز به آن‌ها ملحق شد.

هیئت آمریکایی در آغاز دیدارهای خود پیش از دیدار با نتانیاهو و «گابی اشگنازی»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم دیدار کرد.

گانتز در این دیدار تاکید کرد: «اول جولای تاریخ مقدسی برای الحاق اراضی نیست، در حال حاضر تنها موضوع مقدس، مقابله با پاندمی کرونا و بیکاری است.»

گانتز در ادامه افزود: «پیش از تقویت تحرکات دیپلماسی، ساکنان سرزمین‌­های اشغالی باید بتوانند مجددا به کار و تامین مخارج زندگی بازگردند، آن‌ها از کرونا آسیب دیده و منتظر راهکار فراگیر و فوری برای آن هستند.»

وی در ادامه مدعی شد: «طرح صلح ترامپ یک گام تاریخی و بهترین چارچوب برای انجام عملیات صلح در خاورمیانه است. این طرح باید با شرکای استراتژیک منطقه و فلسطینی­‌ها به اشتراک گذاشته شود و به طرحی مفید برای همه طرف‌­ها دست یابیم.»

مشخص نیست که آیا نتانیاهو با این موضع گانتز موافق است یا خیر.

بنی گانتز هیئت آمریکایی طرح الحاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر