کد خبر: 933403 A

فرماندهی عملیات مشترک عراق:

فرماندهی عملیات مشترک عراق از انجام ۱۳ عملیات نظامی از اوایل سال تا کنون با هدف نابودی داعش خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، «تحسین الخفاجی»، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز -‌دوشنبه- اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون ۱۳ عملیات نظامی به منظور ریشه کردن گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

الحفاجی گفت: «تکرار عملیات نظامی مبتنی بر اطلاعات از پیش ارائه شده صورت گرفته و تروریست‌ها تلاش می‌کنند از هر شرایطی در عراق استفاده کنند. 

وی افزود: «درست است که ما موفق به پاکسازی اراضی عراق و اخراج گروه تروریستی داعش از کشور شده‌ایم، اما تاکنون سلول‌های خفته‌ای از این گروه تروریستی وجود داشته است و بر همین اساس عملیات نظامی و امنیتی باید برای فشار بر این گروه و نابودی آن ادامه یابد چنانچه این عملیات دستاوردهای بزرگی محقق کرده است.»

الخفاجی گفت: «نیروهای امنیتی از اوایل سال تا‌کنون ۱۳ عملیات نظامی در مناطق بیابانی را انجام داده‌اند، زیرا داعش معتقد است که مناطق بیابانی و کوهستانی و دره‌ها برای آن‌ها امن‌تر هستند و امکان ردیابی آن‌ها وجود ندارد. این گروه همچنین حضور در مناطق مذکور را نوعی تاکتیک می‌داند.» 

وی افزود: «نبرد ما در حال حاضر علیه داعش، اطلاعاتی و امنیتی است و بنا بر این در فواصل زمانی و با توجه به اطلاعات دریافتی عملیات نوعی انجام می‌دهیم.»

 

عراق عملیات مشترک داعش عملیات نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر