کد خبر: 932578 A

پنتاگون:

وزیر دفاع آمریکا دوشنبه گزینه‌های خروج بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان با هدف باز نشر آن‌ها در برخی کشورهای اروپایی را به رئیس‌جمهوری این کشور ارائه می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون روز گذشته -شنبه- اعلام کرد که «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه گذشته با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور درباره حضور نیروهای واشنگتن در اروپا دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

هافمن در ادامه افزود: «وزیر دفاع دوشنبه گزینه‌های مرتبط با حضور نظامی آمریکا در آلمان را در کاخ سفید به رئیس‌جمهوری ارائه می‌دهد.»  

دو مقام پنتاگون گزارش دادند که طرح پیشنهادی اسپر شامل کاهش نیروهای مستقر در آلمان به ۲۵ هزار سرباز می‌شود که ترامپ نیز در اواسط ماه ژوئن اعلام کرده بود حدود ۹ هزار و ۵۰۰ سرباز از آلمان خارج خواهند شد. 

این منابع توضیح دادند که برخی از نیروهای آمریکایی از آلمان به کشور باز خواهند گشت و برخی نیز به دیگر کشورهای اروپایی اعزام می‌شوند. 

این دو مقام پنتاگون به نام کشورهایی که این سربازان اعزام می‌شوند اشاره‌ای نکردند، اما ترامپ تاکید کرده بود که لهستان یکی از گزینه‌های مورد نظر است. 

مقامات مذکور همچنین تاکید کردند که برخی از نیروهای آمریکایی بازگشته از آلمان به صورت چرخشی و برخی برای همیشه در اروپا مستقر خواهند شد.

 

آلمان پنتاگون ترامپ نیروهای آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر