کد خبر: 931978 A

قیس خزعلی:

دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق اقدام نخست‌وزیر این کشور به بازداشت نیروهای الحشد الشعبی را آشوب‌برانگیز خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «قیس الخز علی»، دبیر کل جنبش «عصائی اهل الحق» در عراق روز گذشته -جمعه- تاکید کرد که اقدام «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر این کشور به بازداشت برخی نیروهای الحشد الشعبی آشوب به شمار  میرود.

الخز علی گفت: «وقایع شب گذشته در یورش به مقر الحشدالشعبی اتفاق خطرناکی است، زیرا اقدام الکاظمی به بازداشت برخی نیروهای الحشد الشعبی یک جنجال کامل است و این موضوع باید از سوی رئیس هیئت الحشد الشعبی بررسی شود.»

وی در ادامه افزود: «ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق به ویژه پس از رای پارلمان به اخراج آن‌ها اشغال به شمار می‌رود و مقاومت در برابر اشغالگران حق مشروعی است که همه قوانین آن را تضمین می‌کنند.»

الخز علی باتاکید بر اینکه دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق یک سازمان ملی است که در کنار الشحد الشعبی علیه تروریسم مبارزه  کرده این پرش را مطرح کرد که آیا الکاظمی می­‌داند جنگنده­‌های آمریکایی هر زمان که بخواهند به پرواز درمی‌­آیند و هر که را بخواهند بمباران می‌کنند؟

وی در ادامه گفت: «بیانیه عملیات مشترک ویژه در ارتباط با دستگیری نیروهای الحشد الشعبی از سوی آمریکایی‌­ها نوشته شده و بیگانگان تلاش می‌­کنند که به نیروهای الحشد الشعبی ضربه وارد کنند.»  

الخز علی در پایان افزود: «هیچ پایگاه عراقی خالصی وجود ندارد که مورد هدف قرار گرفته باشد. هر پایگاهی که مورد هدف قرار گرفته شده، قطعا مقر نیروهای آمریکایی است و هر عملیات بمبارانی که در دوره اخیر صورت گرفته علیه مقرها و سفارت آمریکا بوده است. همچنین هیچ یک از گروه‌های مقاومت نهادهای دولتی در منطقه سبز بغداد را هدف قرار نداده‌­اند.»

الحشد الشعبی قیس الخزعلی مصطفی الکاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر