کد خبر: 931615 A

رئیس اداره ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه از اظهارات مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در کتابش درباره مذاکرات ترکیه و آمریکا در گذشته ابراز نارضایتی کرد.

به گزارش ایلنا، «فخرالدین آلتون»، رئیس اداره ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه امروز -پنج‌شنبه- در سلسله پیام‌­های توئیتری از اظهارات «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا ابراز نارضایتی کرد.

آلتون نوشت: «قابل‌قبول نیست که مقامات بلندپایه پیشین از مذاکرات دیپلماسی جدی و تلاش‌ها برای حل مسائل بین دو متحد ترکیه و آمریکا به عنوان یک موضوع در دستور کار سیاسی داخلی استفاده کنند.»

وی توضیح داد که از نوشته­‌های بولتون روشن می‌سازد که مذاکرات «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه و همتای آمریکایی وی «دونالد ترامپ» پس از بازیچه قرار گرفتن به صورت اشتباه و یک‌جانبه منتقل شده است.

آلتون توضیح داد که هدف از این اظهارات جعلی کسب منافع سیاسی داخلی و شخصی است و ترکیه دیگر از چنین بازی­‌های سیاسی غافلگیر نشده و با اتخاذ مواضع قاطعانه این تلاش‌ها را ناکام می­گذارد.

وی در پایان گفت که اردوغان و ترامپ به دنبال اصلاح روابط ترکیه و آمریکا و ادامه آن به شکل ثابت به رغم اختلافات عمیق هستند.

 

 

 

 

 

 

ترکیه آمریکا آنکارا جان بولتون کتاب جان بولتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر