کد خبر: 931081 A

صندوق بین المللی پول با انتشار بیانیه‌ای از توافق این صندوق با سودان برای انجام اصلاحات ساختاری در سیاست‌های کلان اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، صندوق بین‌المللی پول روز گذشته -سه‌شنبه- علام کرد که تیمی وابسته به این نهاد با سودان در زمینه انجام اصلاحات ساختاری در سیاست‌های کلان اقتصادی که برنامه‌ای را به مدت ۱۲ ماه با نظارت صندوق حمایت خواهد کرد، به توافق رسیده است.

رویترز نیز گزارش داد که تیمی از سوی صندوق بین‌المللی پول به ریاست «دنیل کندی» از دوم تا ۲۱ ژوئن چند نشست مجازی را با مقامات سودان به منظور بررسی بسته اصلاحات ارائه شده برگزار کرد. 

در بیانیه صندوق بین‌المللی پول آمده است: «مقامات سودان و تیم صندوق به توافق در زمینه سیاست‌ها و اصلاحاتی که می‌تواند برنامه مورد نظارت صندوق را حمایت کند، دست یافتند و این توافق اکنون در انتظار موافقت اداره صندوق بین‌المللی پول و شورای اجرایی آن است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «برنامه مذکور به دنبال محدود کردن اختلال‌های فروان در اقتصاد کلان، کاهش تحریف‌های ساختاری که مانع فعالیت اقتصادی است، اشتغال‌زایی، تقویت دولت و شبکه‌های امنیت اجتماعی و پیشرفت در جهت کاهش بار بدهی سودان است.»

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که سودان بسته‌ای شامل اصلاح حمایت از انرژی برای زمینه‌سازی در راستای افزایش هزینه‌ها برای برنامه‌های اجتماعی را ارائه داده است. 

سودان در ابتدای ماه ژوئن مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول درباره برنامه غیر مالی که مسیر را برای دریافت حمایت مالی بین‌المللی هموار می‌کند، آغاز کرد. 

 

 

سودان صندوق بین المللی پول توافق اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر