کد خبر: 930649 A

نیروهای مسلح یمن از اجرای عملیات بازدارندگی چهارم در ریاض و عمق خاک عربستان سعودی با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادهای فراوان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، نیروهای مسلح یمن از اجرای عملیات بازدارندگی چهارم در ریاض و عمق خاک عربستان سعودی با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادهای فراوان خبر داد.

«یحیی سریع»، سحنگوی نیروهای مسلح یمن امروز -سه شنبه- با انتشار بیانیه‌‌ای اعلام کرد: «عملیات توازن بازدارندگی چهارم، بزرگ‌ترین عملیات تهاجمی علیه پایتخت دشمن سعودی انجام شد.»

سریع در این بیانیه اعلام کرد: «عملیات توازن بازدارندگی چهارم وزات دفاع، اطلاعات، پایگاه هوایی ملک سلمان و مواضع نظامی در ریاص و جیزان و نجران را در هم کوبید.»

وی توضیح داد که این عملیات با استفاده از مقادیر فراوانی از موشک­‌های بالستیک و بالدار قدس، ذوالفقار و پهپادها انجام شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که عملیات توازن بازدارندگی چهارم در پاسخ به ادامه محاصره و تجاوز ظالمانه ائتلاف متجاوز به مردم مظلوم یمن صورت گرفته است.

وی به دشمن آمریکایی سعودی نسبت به پیامدهای اصرار بر تجاوز و جنایت و محاصره هشدار داد و بر حق مشروع و ثابت خود در دفاع از یمن و مردم پایدار آن بر اساس وظیفه دینی و اخلاقی و انسانی و ملی تاکید کرد.

سریع گفت: «ما عملیات نظامی بیشتر و قوی‌تر و سخت‌تری را تا زمان رفع محاصره، توقف تجاوز و تحقق آزادی و استقلال انجام خواهیم داد.»

عربستان سعودی نیروهای مسلح یمن عملیات توازن بازدارندگی چهارم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر